A gyógyfürdőzés rejtett előnyei: Jótékony hatás a légzésre
Amikor gyógyfürdőzünk, sokszor csak a lazító hatással és a mozgásszervi regenerációval számolunk. Pedig egyéb eredményeket is várhatunk egy kiadós wellnesstől. Például az egészséges légzőrendszer fenntartásában is segíthet. Hogyan?
Mindez két dolognak köszönhető. Az egyik, hogy a vízben nyomás nehezedik a mellkasunkra. Ennek következtében a légzőizmoknak fokozottabb munkát kell végezniük, ami végső soron ezen izomzat erősödésével jár. Különösen a bordaközi izmok és a rekeszizom az, ami ilyenkor nagyobb igénybevételnek van kitéve, így jobbára azok állóképessége fejlődik.
Mindez azt jelenti, hogy hatékonyabbá válik a légzés, illetve eredményesebb lehet az oxigénfelvétel. Ezenkívül javul a légzőkapacitás. A rendszeres fürdőzéssel növekedhet a tüdő rugalmassága.
Az ilyen jellegű “edzés” rendkívül hasznos lehet azok számára, akik légzőszervi problémákkal küzdenek. Asztmásoknak, allergiásoknak kimondottan jót tehet egy fürdőzős kúra. Illetve sportolóknak is sokat segíthet a légzőizom-teljesítmény javításában. Ugyanakkor szimplán megelőzésként, a szervezet ellenálló képességének erősítéseként bárkinek hasznos lehet.
A terápia során egyébként a vízbe merüléskor érdemes lassú és mély levegőket venni. Ilyenkor figyeljünk a has és a mellkas mozgására. Ha így teszünk, azzal erősödnek a légzőizmok és hatékonyabb lehet az relaxáció is.
Végül még egy fontos dolog. A gyógyfürdőzéskor felszálló gőz belégzése is jótékony hatással lehet a tüdőre. A meleg, nedves levegő belélegzése elősegíti a légutak hidratálását, ami könnyíthet fellazítani a nyálkahártyán lerakódott szennyeződéseket. Ez különösen hasznos lehet megfázás vagy krónikus légzőszervi panaszok esetén. Ilyenkor az ásványi anyagokkal dúsított gőznek hála regenerálódik a nyálkahártya, a kúra segít beindítani a légutak öntisztulását. Plusz a meleg gőz belélegzése ellazítja a légzőrendszert és segít a mélyebb légzésben, ami nemcsak fizikai, hanem mentális szinten is stresszoldó hatású.
Mindezeket összegezve jól látszik, hogy gyógyfürdőzéskor a mozgásszervek regenerálódása, a lazító hatás mellett a légzés javulásával is számolhatunk.
Ráadásul mindehhez különösebb erőbefektetésre sincs szükség. Csak beleülünk a medencébe, és élvezzük, ahogy a gyógyvíz teszi a dolgát.
Tapasztald meg mindezt Sárváron, és hozd ki a legtöbbet a gyógyfürdőzésből!
További cikkek
Nem csak a fürdőzés korlátlan - A szállásdíj a szaunázás lehetőségét is tartalmazza
A Sárvári Gyógy- és Wellnessfürdővel közvetlenül átjárható VitalMed hotel vendégei számára nem csak a fürdőzés korlátlan, hanem a szaunázás lehetősége is adott.
Így lesz tökéletes a szauna gőze
A gőz adja a szaunázás egyik kulcsélményét. Ezért, ha annak a minősége nem ideális, a szauna hatás sem lehet igazán tökéletes. Mit tegyünk, hogy pont megfelelő legyen a gőz a szaunában?
A kültéri gyógyfürdős lazításkor felszálló gőzben minden feszültség elillan
A téli wellness egyik legkedveltebb eleme a kültéri gyógyvizes fürdőzés. Ilyenkor valami megmagyarázhatatlan nyugalom kerít minket a hatalmába. Mintha egyetlen varázsütésre minden lelassulna és...