Főoldal / Blog hírek / Gyakorlatok, amiket gyógyfürdőzés közben bármikor elvégezhetünk

Gyakorlatok, amiket gyógyfürdőzés közben bármikor elvégezhetünk


A vízben gyakorlatilag súlytalanok vagyunk, aminek következtében a mozgás is egyszerűbbé válik. Azaz a nyújtó, erősítő gyakorlatok is jóval könnyebben elvégezhetők. Melyek ezek? 

Gyakorlatok, amiket gyógyfürdőzés közben bármikor elvégezhetünk

Íme, néhány, fürdőzéskor könnyedén elvégezhető mozgássorozat. Olyan mozdulatok ezek, amiket akár az idősödők is bátran kipróbálhatnak.

Vádlierősítés

Szuper egyszerű mozdulat, mégis rengeteg pluszt nyújthat. Az erős vádli biztos tartást ad. Hozzájárul a magabiztos mozgáshoz. A gyakorlat elvégzéséhez nem kell mást tenni, csak emelgetni a sarkunkat. Úgy, hogy a lábujjunk közben végig a medence padlóján marad. A gyakorlat állva és ülve is elvégezhető.

Guggolás

A víz megtart, így nem kell azon aggódni, hogy gyengébb ízületek esetén eldőlünk. A guggolás kiválóan alkalmas a térd és a boka mozgékonyságának megőrzésére. Illetve a combizmok, a csípő erősítésére. A feladat egyszerű: hajlítsuk be a térdet, közben pedig nyújtsuk hátra a csípőt. Próbáljunk olyan mélyre menni, amennyire csak tudunk. Természetesen nem kell sietni. Lassan végezzük a gyakorlatot.

A fájdalom miatt ne aggódjunk: a víz felhajtóereje csökkenti az ízületekre nehezedő nyomás nagy részét.

Térdemelés

A gyakorlat ülve is végezhető. Ez az erősítő mozgás a stabilitást és az egyensúlyt javítja. Nincs más teendő, csak üljünk le a vízben lévő padra, a kezünkkel kapaszkodjunk meg a medence oldalán és szépen lassan emeljük fel mindkét térdet egészen a mellkasig. Ezután toljuk ki a lábat, amíg azt teljesen ki nem nyújtjuk. A gyakorlat végén lazítsuk el a lábat és térjünk vissza a kiindulási helyzetbe. A mozdulatsort ismételjük meg néhányszor.

Végezzünk nyújtásokat is!

Álljunk egyenesen, a térdeket enyhén hajlítsuk be. Ezután emeljük fel a kezünkkel a sarkunkat és húzzuk egészen a fenékhez. Ismételjük meg ezt a másik lábbal is. Ha szeretnénk, a stabilitás érdekében megtámaszkodhatunk a medence falánál.

Nyújtsuk meg a boka környéki ízületeket is!

Üljünk le, emeljük fel, majd nyújtsuk ki a lábunkat. Ezután próbáljunk meg kis köröket leírni a lábfejünkkel, a bokánkkal.

Végül dolgozzuk meg a törzset is! Üljünk le a medencében lévő padra. A tenyerünket helyezzük az ülőfelületre egymás felé fordítva. Ezután emeljük fel magunkat és csavarjuk a csípőnket egyik oldalról a másikra. Lassan csináljuk, egy-egy gyakorlatot bátran elhúzhatunk 30 másodpercig is.

Kedvet kaptál egy kis önállóan elvégezhető gyógyfürdős tornához?

Gyere Sárvárra! Ha nem szeretnél a csoportos edzésen részt venni, a gyógymedencében természetesen magad is elvégezheted a gyakorlatokat.

A víz biztonságot és “súlytalanságot” ad, így az edzés sokkal könnyebb lesz, mint a szárazföldön. Ráadásul az ellenállásnak hála hatékonyabb is a torna. 

Ha pedig gyakorlatokkal végeztél, dőlj hátra, és jöhet a jól megérdemelt pihenés…

Természetesen bármilyen egészségügyi panaszunk van, a torna előtt kérjük ki szakértő tanácsát. 

További cikkek

Félünk a munkáról pihenésre váltani - Mit tegyünk ez ellen?

Félünk a munkáról pihenésre váltani - Mit tegyünk ez ellen?

Azzal, hogy a technológia lehetővé tette a távoli munkavégzést, gyakran úgy érezzük, minden pillanatban elérhetőnek kell lennünk. Még a nyaralás, a wellness alatt se vagyunk képesek arra, hogy...

Tovább
A gyógyvíz színterápiás hatása

A gyógyvíz színterápiás hatása

A gyógyvíz színe is pozitív hatással van az elmére. A kékes, zöldes árnyalat egyebek mellett a hangulatot is képes javítani.

Tovább
Gőzfürdőznéssel, szaunázással kiadni a mérget - A fizikai toxinok hatása a mentális állapotra

Gőzfürdőznéssel, szaunázással kiadni a mérget - A fizikai toxinok hatása a mentális állapotra

Képletesen és a szó szoros értelmében is helytálló a megállapítás: gőzfürdőzéssel, szaunázással hatékonyan kiadhatók a mérgek.

Tovább