A gyógyvíz hangjának fesztültségűző, relax hatása
A gyógyvízben való fürdőzéskor a víz csobogását hallgatva valahogy megnyugszik az ember. Még akkor is, ha nem kifejezetten vagyunk ráhangolódva a relaxálásra. Mi ennek az oka?
A víz csobogása halk, alacsony frekvenciájú és ritmikus jellegű zaj. Az ilyen hangok azt üzenik az agynak, hogy biztonságban vagyunk. Ezzel szemben az éles, mesterséges zajok éberré tesznek bennünket. A víz természetes hangja aktiválja a paraszimpatikus idegrendszert, ami segít ellazulni és kikapcsolni.
Ráadásul ez az folyamat akkor is elindul, amikor a kelleténél több teher nyomja a vállunkat. Sőt, talán ilyenkor vehető észre igazán a különbség. Amikor feszültek vagyunk, csak merüljünk el a kellemesen meleg gyógyvízben, csukjuk be a szemünket és ne figyeljünk másra, kizárólag a víz csobogására.
A hullámok lágy zaja pár perc után éreztetni fogja a hatását. Rövid idő elteltével csak azt vesszük észre, hogy már nem is vagyunk olyan feszültek. A stressz egyszerűen elillan.
Persze az intenzív feszültségűzés nem csak a víz hangjának köszönhető. A wellness hatás egy összetett folyamat eredménye. A gyógyvíz kellemesen meleg hőmérsékletének izomlazító képessége, a gyógyfürdő mikroklímája és az említett alacsony frekvenciájú hang együtt gondoskodik arról, hogy teljes legyen a kikapcsolódás.
Átélnéd mindezt? Gyere Sárvárra! Ide kattintva mutatjuk, hogy milyen medencék várnak a gyógyvizes részlegen. Itt pedig az aktuális fürdőbelépő árakat tekintheted át.
További cikkek
Kültéri éjszakai fürdőzés és csillagles
A csillagos égbolt kémlelése mindig remek élmény, de gyógyfürdőzés közben talán még különlegesebb. Kimondottan télen, amikor a gőzölgő gyógyvízből tesszük mindezt.
A test és a lélek harmóniáját keressük - 2025-ös wellness trend
Ma már a mentális jóllét erősítése az egyik legdominánsabb motiváció, amikor wellness hétvégét foglalsz. A 2025-ös előrejelzések szerint az utazók kiemelt célja, hogy a pár napos feltöltődés alatt...