Adj teret a pihenésnek! - A yutori-szemlélet és a gyógyfürdőzés
Érdekes ellentmondás, de ha teleírjuk a naptárunkat, azzal nem feltétlenül leszünk hatékonyabbak. Legalábbis a japán yutori-szemlélet szerint ez inkább pazarlás, mint tudatos életvitel.

A yutori lényege: kellenek az olyan pillanatok, amikor nincs rajtunk nyomás és csak úgy létezünk. Élvezzük a jótékony semmittevést: mondjuk gyógyvízben lazítunk és egyszerűen csak jelen vagyunk a pillanatban.
Szabadon fordítva a yutori azt jelenti: tér, nyugalom, ráhagyás. Filozófiai értelemben pedig időt és helyet hagyni magunknak – a gondolkodásra, az érzelmeink megértésére és persze a pihenésre.
Egyszóval a szellem és a test egészségének megőrzésére.
A szemlélet hívei szerint nem kell minden percet „kihasználni”, és nem kell a naptárunkat teleírni ahhoz, hogy hatékonyak legyünk. Sőt: ha nem hagyunk helyet a pihenésnek, kiüresedik a munkánk, a kapcsolatrendszerünk – és kiüresedünk mi magunk is.
A túlterheltség nem hatékonyság, hanem pazarlás.
Ha nem jut idő a valódi feltöltődésekre, egyszerűen elpazaroljuk az energiánkat, a figyelmünket, a mentális erőforrásainkat.
A yutori-féle „ráhagyás” megengedi, hogy teret adjunk magunknak. És ezzel a térrel valódi jóllétet hozhatunk az életünkbe.
Úgyhogy védd meg az idődet! Ne engedd, hogy a pihenés hiánya kiüresítse az életedet!
Adj időt az élményeknek! Adj teret a pihenésnek, és töltődj fel mondjuk egy kiadós gyógyfürdőzéssel Sárváron!
További cikkek
Gyógyfürdőzés bűntudat nélkül – Miért nem luxus a pihenés, hanem szükséglet?
A legtöbb ember, aki eljön hozzánk gyógyfürdőzni, nem csak fizikai fáradtságot hoz magával. Ott van mögötte valami nehezebben megfogható is: az állandó készenlét, a túl sok inger, a soha véget nem...
Tavaszi wellness hétvége - “kötelező” kültéri gyógyfürdőzés
Ha tavasszal megyünk wellness-szelni, nem csak a beltéri termálmedencében lazítunk. Ilyenkor már kültérre is merészkedünk. És milyen jól tesszük. Miért?