Egyszerű és hatékony wellness aktivitás: vízi séta - Hogyan csináljam?
Az egyik legegyszerűbb wellness aktivitás, mégis viszonylag kevesen alkalmazzuk, amikor fürdőzni megyünk. Ez a vízben való sétálás.
A vízi séta könnyű gyakorlat, mégis jelentős izomerősítő hatása lehet. Ez egyfajta kalóriaégető edzés, ami jól megdolgoztatja az izomzatot. Ráadásul idősödőként is bátran kipróbálhatjuk, mert a víz biztonságos környezetet nyújt.
A vízi séta előnyei
Nézzük meg kicsit közelebbről, milyen előnyei vannak a medencében történő sétálgatásnak. Mivel a víz sokkal sűrűbb, mint a levegő, így a medencében végzett gyakorlat nagyobb erőfeszítést igényel, mint ugyanaz a szárazföldön. A víz extra ellenállása lehetővé teszi, hogy olyan módon erősítsük az izmokat, amire a medencén kívül nem feltétlenül lennénk képesek.
Ezenkívül a vízi séta több kalóriát éget el, ami segít a testsúly optimális szinten tartásában. A vízi séta azok számára is ideális mozgásforma lehet, akiknek gyengébbek az ízületei. A vízben ugyanis kisebb terhelés jut a mozgásszervekre. Olyan, mintha súlytalanok lennénk.
Arról nem is beszélve, hogy a vízi séta még a pulzusszámot is jobban megemeli, mint a szárazföldi gyaloglás. Erről egy 2015-ös tanulmányban számoltak be. És persze a tüdőt is jobban edzi.
Az agyunk fitten tartása
A vízi séta segít fitten tartani az agyat is, egyebek mellett azáltal, hogy fejleszti az egyensúlyunkat. Ez különösen fontos idősebb korban, amikor az egyensúly és koordináció fenntartása egyre nehezebb feladat.
Hogyan gyakoroljuk a vízi sétát?
Kezdésnek ajánlott derékig érő vízben próbálkozni. Tartsd egyenesen a hátat, nézz előre, húzd hátra a vállakat. Próbálj meg hosszú léptekkel járni. Először nyomd le a sarkat, és csak ezután helyezd a súlyt a lábujjakra. A lépések közben bátran lendítsd a karjaidat. Először kezdj lassú mozgással, majd ha megvan az összhang a testrészek között, egyre növelheted a sebességet.
A magabiztosabb „vízben sétálók” akár a térdemeléssel is megpróbálkozhatnak. Ez segíthet a törzs, a far és a csípő izmainak az erősítésében. Kipróbálhatod továbbá az oldalirányú mozgást is.
Egy kis mozgás a vízben nemcsak az izmainkat erősíti, hanem a szív- és érrendszerünkre, valamint a mentális egészségünkre is jótékony hatással van. Így egy kis vízi séta tökéletes kiegészítése lehet a wellness programnak, lehetővé téve ezzel a teljes megújulást a test és a lélek számára.
Szóval, ha legközelebb Sárvárra jössz, és átmozgatnád kicsit az izmaidat, tegyél néhány kört a medencében. Akár kültéri, akár beltéri gyógyvizes részen. Szerintünk egy kis aktivitással kiegészített, vízben elmerülős wellness még nagyobb élménnyé teheti a kikapcsolódásra szánt napot.
További cikkek
Nem csak a fürdőzés korlátlan - A szállásdíj a szaunázás lehetőségét is tartalmazza
A Sárvári Gyógy- és Wellnessfürdővel közvetlenül átjárható VitalMed hotel vendégei számára nem csak a fürdőzés korlátlan, hanem a szaunázás lehetősége is adott.
Így lesz tökéletes a szauna gőze
A gőz adja a szaunázás egyik kulcsélményét. Ezért, ha annak a minősége nem ideális, a szauna hatás sem lehet igazán tökéletes. Mit tegyünk, hogy pont megfelelő legyen a gőz a szaunában?
A kültéri gyógyfürdős lazításkor felszálló gőzben minden feszültség elillan
A téli wellness egyik legkedveltebb eleme a kültéri gyógyvizes fürdőzés. Ilyenkor valami megmagyarázhatatlan nyugalom kerít minket a hatalmába. Mintha egyetlen varázsütésre minden lelassulna és...